PON - PIĄ 9.00 - 17.00
733 040 111
32 307 37 50
Nowoczesna Kardiologia Kardiochirurgia Chirurgia naczyń Pulmonologia Diabetologia

PROF. DR HAB N. MED

Wojciech Wojakowski

KARDIOLOG, INTERNISTA

Specjalista kardiologii i chorób wewnętrznych. Kardiolog interwencyjny. Specjalizuje się w diagnostyce i interwencyjnym leczeniu wad zastawkowych serca, choroby niedokrwiennej serca oraz kardiomiopatii przerostowej. Posiada duże doświadczenie w zabiegach angioplastyki tętnic wieńcowych, przezcewnikowego wszczepiania zastawki aortalnej i naprawy zastawki mitralnej, a także zabiegach zamknięcia uszka lewego przedsionka. Prowadzi działalność naukową i edukacyjną w ramach Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo Naczyniowych, Polskiej Akademii Nauk oraz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Pełnił funkcję Przewodniczącego Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Prowadzi szkolenia i wykłady dla studentów i lekarzy. Staże zagraniczne: University Hospital Cadiz, Hiszpania; Academisch Ziekenhuis Groningen, Holandia; Addenbrooke`s Hospital, Cambridge, Wielka Brytania; Kantonsspital Aarau, Szwajcaria; Herzzentrum Leipzig, Niemcy; University of Louisville, Louisville, USA oraz udział w licznych szkoleniach zagranicznych i konferencjach międzynarodowych. Kierownik wielu projektów naukowych w ramach grantów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Narodowego Centrum Nauki oraz Komisji Europejskiej badających innowacyjne terapie chorób serca (terapia genowa, terapia komórkowa, nowe urządzenia wszczepialne). Jest autorem ponad 260 publikacji naukowych, oraz licznych rozdziałów w podręcznikach kardiologii. W KKB realizuje badania kliniczne innowacyjnych terapii u pacjentów z amyloidozą (chorobą naciekową prowadzącą do niewydolności serca) oraz kardiomiopatią przerostową z zawężeniem drogi odpływu lewej komory.

Poznaj zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii

Szanowni Pacjenci 

W trosce o Wasze i Nasze zdrowie  oraz w związku zaleceniami Centrali NFZ i Ministerstwa Zdrowia w związku z zagrożeniem zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19) w Kardio Klinice Brynów w trosce o zostały wprowadzone następujące zasady:

Wizyty w klinice

Uprzejmie prosimy, aby do poradni pacjenci zgłaszali się bez osób towarzyszących, a dzieci tylko z jednym opiekunem. Prośba nie dotyczy osób niepełnosprawnych i innych sytuacji uzasadnionych

Pomiar temeratury

Każdorazowo w przypadku osobistego pojawienia się w Przychodni personel dokonana pomiaru temperatury ciała i zbierze odpowiedni wywiad.

Dezynfekcja

STOSOWANIE MASKI ZAKRYWAJACEJ USTA I NOS HIGIENICZNA DEZYNFEKCJĘ RAK PO WEJŚCIU DO PORADNI

Odstęp 2 metry

ZACHOWANIE ODSTĘPU MINIMUM 2 METRÓW OD OSÓB PRZEBYWAJACYCH W KLINICE Z WYŁĄCZENIEM BADAŃ i ZABIEGÓW