PON - PIĄ 9.00 - 17.00
733 040 111
32 307 37 50
Nowoczesna Kardiologia Kardiochirurgia Chirurgia naczyń Pulmonologia Diabetologia

EKG Próby wysiłkowe

Co to jest EKG wysiłkowe?

EKG wysiłkowe (próba wysiłkowa) to jedno z podstawowych badań w kardiologii. Jest to nieinwazyjne badanie używane w diagnostyce choroby wieńcowej, wad zastawek serca, zaburzeń rytmu, oraz dla oceny wydolności fizycznej u osób planujących podjęcie intensywnej aktywności sportowej. Wykonuje się je także u pacjentów w trakcie rehabilitacji po zawale serca.

Przebieg badania:

Badanie wykonuje lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i sprawdzeniu, czy pacjent nie ma przeciwwskazań. Próbę wysiłkową wykonujemy na bieżni ruchomej, która stopniowo zwiększa szybkość marszu i kąt nachylenia. W trakcie badania lekarz rejestruje zapis EKG i mierzy ciśnienie tętnicze. W przypadku wystąpienia dolegliwości pacjent informuje o nich lekarza, który może zadecydować o zakończeniu próby. W przypadku sportowców i osób wykonujących bardzo intensywne wysiłki próba wysiłkowa może trwać dłużej, a szybkość przesuwania bieżni i kąt jej nachylenia są znacznie większe niż u osób z chorobami serca.

Przygotowanie do badania:

Przed badaniem nie należy palić papierosów, ani jeść zbyt obfitego posiłku. Warto przynieść dokumentację medyczną i pokazać ją lekarzowi. Należy poinformować lekarza o stosowanych lekach i samopoczuciu. Pacjent powinien zabrać ze sobą wygodne najlepiej sportowe buty i luźne ubranie.

Badanie EKG (próby wysiłkowe)  w Kardio Klinice Brynów w Katowicach wykonujemy jako usługę prywatną.

tel.: 32 307 37 50

Poznaj zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii

Szanowni Pacjenci 

W trosce o Wasze i Nasze zdrowie  oraz w związku zaleceniami Centrali NFZ i Ministerstwa Zdrowia w związku z zagrożeniem zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19) w Kardio Klinice Brynów w trosce o zostały wprowadzone następujące zasady:

Wizyty w klinice

Uprzejmie prosimy, aby do poradni pacjenci zgłaszali się bez osób towarzyszących, a dzieci tylko z jednym opiekunem. Prośba nie dotyczy osób niepełnosprawnych i innych sytuacji uzasadnionych

Pomiar temeratury

Każdorazowo w przypadku osobistego pojawienia się w Przychodni personel dokonana pomiaru temperatury ciała i zbierze odpowiedni wywiad.

Dezynfekcja

STOSOWANIE MASKI ZAKRYWAJACEJ USTA I NOS HIGIENICZNA DEZYNFEKCJĘ RAK PO WEJŚCIU DO PORADNI

Odstęp 2 metry

ZACHOWANIE ODSTĘPU MINIMUM 2 METRÓW OD OSÓB PRZEBYWAJACYCH W KLINICE Z WYŁĄCZENIEM BADAŃ i ZABIEGÓW