PON - PIĄ 9.00 - 17.00
733 040 111
32 307 37 50
Nowoczesna Kardiologia Kardiochirurgia Chirurgia naczyń Pulmonologia Diabetologia

HOLTER EKG – JAK WYGLĄDA BADANIE I JAK SIĘ DO NIEGO PRZYGOTOWAĆ

Bardzo często problemy z sercem nie są widoczne na zwykłym badaniu EKG. Dlatego często stosuje się bezbolesną diagnostykę serca wykonaną przy użyciu specjalnego urządzenia monitorującego pracę serca przez 24 godziny na dobę. Można, dzięki niemu, zbadać pacjentów, u których zaburzenia rytmu serca są napadowe. A także możliwe jest przeanalizowanie pracy serca podczas snu, czyli w momencie jego spowolnionej pracy.

Badanie polega na naklejeniu na klatkę piersiową kilku elektrod, które są połączone przewodami z miniaturowym aparatem przypominającym komórkę. Aparat ten umieszczony jest w etui, które przypina się paskiem w talii i nosi przy sobie. Po odpowiednim czasie zdejmuje się elektrody i przegrywa dane z urządzenia. A następnie lekarz specjalista analizuje przeprowadzone badanie i wdraża odpowiednie leczenie.

Badanie trwa tyle ile zaleci lekarz – najczęściej przez 24 godziny.

Przed badaniem należy wykąpać się, a następnie nie używać żadnych balsamów i kremów do ciała. Mężczyźni powinni pozbyć się owłosienia na klatce piersiowej. Podczas samego badania nie można się myć, gdyż urządzenia nie można zmoczyć. Nie wolno także używać poduszki ani koca elektrycznego, bo mogą zakłócać pracę aparatu. Podczas badania należy wykonywać standardowe, codzienne czynności. Dodatkowo, należy prowadzić notatki, w których zapisuje się stany wyjątkowe – sytuacje w których występują bóle, zdenerwowanie, wysiłek fizyczny, zażywanie leków itp.

 

ZAPRASZAMY DO WYKONANIA BADANIA HOLTER EKG W NASZEJ KLINICE

Poznaj zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii

Szanowni Pacjenci 

W trosce o Wasze i Nasze zdrowie  oraz w związku zaleceniami Centrali NFZ i Ministerstwa Zdrowia w związku z zagrożeniem zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19) w Kardio Klinice Brynów w trosce o zostały wprowadzone następujące zasady:

Wizyty w klinice

Uprzejmie prosimy, aby do poradni pacjenci zgłaszali się bez osób towarzyszących, a dzieci tylko z jednym opiekunem. Prośba nie dotyczy osób niepełnosprawnych i innych sytuacji uzasadnionych

Pomiar temeratury

Każdorazowo w przypadku osobistego pojawienia się w Przychodni personel dokonana pomiaru temperatury ciała i zbierze odpowiedni wywiad.

Dezynfekcja

STOSOWANIE MASKI ZAKRYWAJACEJ USTA I NOS HIGIENICZNA DEZYNFEKCJĘ RAK PO WEJŚCIU DO PORADNI

Odstęp 2 metry

ZACHOWANIE ODSTĘPU MINIMUM 2 METRÓW OD OSÓB PRZEBYWAJACYCH W KLINICE Z WYŁĄCZENIEM BADAŃ i ZABIEGÓW